(+90) 212 631 00 02 / (+90) 537 591 32 21
26
Mar

Hava Kargonun Tercih Edilme Sebepleri

Uluslararası lojistikte özellikle bozulabilecek ürünler veya tıbbi cihaz ve malzemelerde en çok tercih edilenlerden biri de hava kargodur. Uçak kargoyu tercih eden müşterilerimiz sektörlerine göre medikal cihaz ve ürünlerin üretimini yapan veya bozulabilecek ürünlerin ticaretini yapan müşterilerimizdir. Hava kargo diğer taşıma türlerine göre daha maliyetli olsa da zamanında teslim, hedef günde yükleme ve ürünlerin bozulma riskini ciddi anlamda sıfıra indirmektedir. 

Son 2 senedir küresel olarak yaşadığımız salgın nedeniyle bazı sektör grupları ciddi anlamda uçak kargoyu tercih etmektedirler.Bu süreçte dünyanın birçok ihtiyaç duyulan ülkelerine tıbbi yardım malzemeleri, tıbbi ilaçları ve tıbbi cihazlarının taşınmasında ana oyunculardanız. Yaptığımız işin dışında o ülkelerdeki insanlara yardımlarda köprü görevi olmamız konuların hassasiyetine bakış açımız sayesinde medikal sektörde tercih edilen lojistik firmalarından biri haline geldik.

Bu sektörlerin dışında da acil teslim gerektiren, anlık stok kaybı yaşanabilenen ürün gruplarında da hava kargo talepleri gelmektedir. Tetalog taşımacılık olarak aynı hassasiyeti diğer tüm sektörlerimize de göstermekteyiz. 

Hava kargo diğer taşıma türlerine göre yaşanabilecek olumsuz hava şartları, gümrükteki yoğunluklar, limanlardaki yoğunluklardan da etkilenmemesi nedeniyle de son zamanlarda çok tercih edilmektedir.

Share This Post